Příběh značky ARCycles

Už jako malí kluci jsme všichni snili o velkých motorkách, na jakých jezdívali naši dědečkové nebo tatínkové. Ty se ale v průběhu našeho života téměř vytratily a nahradily je místo toho nové, moderní a spolehlivé stroje, nadupané technikou.

Trošku nám ale přijde, že právě proto částečně ztratily svoje kouzlo a nádech onoho dobrodružství, kdy jste vyráželi na cestu a nevěděli, jestli bez poruchy dojedete, kolik budete potřebovat náhradních zapalovacích svíček, jestli se vám neucpe tryska v karburátoru a jestli když v cíli vypnete zahřátý motor, tak pak ještě nastartujete.

Čím jsme byli starší, tím méně jsme měli času. Asi jako ostatní. A tak jsme si nakonec někteří ani nestihli udělat řidičák na motorky, abychom si své klukovské sny mohli splnit a pořídit si nějaký silný stroj, který za sebou lehce nechává vůni nespáleného benzínu. Každý, kdo má tyto stroje rád, jistě ví, o čem je řeč…

Žijeme v kraji, který je jako stvořený pro jízdu jak na motorce, tak na kole. Na samém okraji Lednicko-valtického areálu. Okolní příroda je plná opravdu krásných míst, která jsou chráněna UNESCO. Díky tomu se na spoustu míst na motorce ani autem nedostanete. A je to podle nás dobře! Je tak pro nás mnohem přirozenější jezdit na kole či chodit pěšky. Postupem času se z nás stali skuteční milovníci jízdy na kole.

Lednicko-valtický areál je poměrně rozsáhlý a pokud se chcete kochat jeho krásou ze sedla kola a projet si přitom většinu krásných míst včetně nádherného Pohanska či cesty na Soutok řek Moravy a Dyje, jeden den vám na klasickém kole nebude stačit. Celá tato trasa se pohybuje mezi 80-100 km podle toho, co vše se rozhodnete vidět.

A přesně na takovýto dojezd jsme začali navrhovat naše první elektrokolo – The First. Proto jsme se rozhodli, že se vydáme cestou elektrokola a současně si splníme naše dětské sny. Chceme být zase svobodní a volně se pohybovat naší krásnou krajinou bez omezení. Ať už se jedná o dopravní omezení a nebo omezení vycházející z naší ne příliš skvělé fyzičky.

Znáte to – od myšlenky k realizaci už pak většinou stačí jen malý krůček a dílo se začalo tvořit a začal tak vznikat náš první prototyp – The First. Jak již samotný název napovídá, jedná se o první kolo z naší dílny, ale zdaleka ne poslední.

Naším kolem jsme se pokusili ztvárnit naše dětské sny o velkých a silných strojích našich dědečků a tatínků a oživit také dnes již téměř zapomenuté rčení – “Zlaté české ručičky”. Veškeré ruční práce na stavbě našeho kola probíhají v České republice, konkrétně v Břeclavi, a i do budoucna to hodláme takto udržet kvůli zachování kvality a originality našich strojů.

Na kole můžete najít několik prvků, které odkazují na naše skvělé stroje z dílen Jawa-ČZ, Laurin & Klement, ale také na motocykly značek Indian či Harley Davidson. Na našich kolech zažijete opravdu nevšední zážitky a nejen z jízdy. Na kole The First na sebe upoutáte pozornost kdekoliv, kam přijedete. Ti, co vás neviděli přijíždět budou s napětím očekávat váš odjezd a zvědavě pozorovat, jestli se ozve burácení motoru a nebo budete naopak jen šlapat. Baterie jsou totiž důmyslně uschovány v kožené brašně a pohon kola v předním velkém bubnu, takže na první pohled není patrné, o jaký se vlastně jedná stroj. A o tom nám v ARCycles jde. Název značky ARCycles v sobě totiž ukrývá naše tři nejdůležitější cíle, které chceme vám – našim zákazníkům, poskytovat: Activity, Relax a Comfort.